Ana içeriğe atla

EKSEN ON FAIR 2013


13 senedir bizlere "iyi" müzik dinleten Radyo Eksen, bu sene alternatif kasaba konseptindeki "Eksen On Fair" etkinliğinin ikincisini düzenliyor..Garanti Bankası sponsorluğunda 15 Eylül'de Parkorman'da düzenlenecek etkinliğin sıkı bir programı var..Festivalin 60 TL'ye satılan sınırlı sayıdaki biletlerini buradan satın alabilirsiniz..

Organizasyonun basın bültenini paylaşırken, etkinliğin bu seneki bombası İsveç'li grup The Hives'ın yakın zamanda gerçekleşen Hurricane performansına da göz atalım..Ve ekleyelim: orada görüşürüz !


Memleketin alternatif yaşamına 13 senedir iftiharla hizmet eden Radyo Eksen, kasabasını 15 Eylül’de, Garanti Bankası ana sponsorluğu ve Nea Etkinlik organizasyonuyla  Parkorman’da yeniden kuruyor.
Geçtiğimiz yıl; Bombay Bicycle Club, The Stranglers, Space, Neyse konserleri, Belle & Sebastian ve London Guns DJ Setleriyle alternatif kasaba yaşamını hayata geçiren Radyo Eksen, Eksen On Fair 2013’te yine saygı duyduğu isimleri dinleyicisiyle buluşturmaya hazırlanıyor.
15 Eylül’de; giysici, plakçı, yemekçi, çizgi romancı, kitapçı ve tasarımcıların dükkan açacağı Eksen On Fair 2013’te Suede, The Hives, The Undertones, Systema Solar ve yakında eklenecek yeni isimler Eksen Kasaba’sına konser vermeye geliyor...
60TL’lik sınırlı sayıdaki ön satış biletleri Biletix’te.

Suede 

90'lı yılların favori İngiliz gruplarının başında gelen Suede, 1989 yılında kariyerine başladı. Brett Anderson (vokal), Bernard Butler (gitar), Mat Osman (bas gitar) ve Simon Gilbert (davul) tarafından kurulan grup, 1992 yılında kendi isimlerini taşıyan albümleri ile müzik dünyasındaki ilk sınavlarını başarıyla geçti ve listelerdeki yerlerini almaya başladı. Aradan 5 yıl geçti ve yeni albüm hazırlıkları yapan Suede'in gitaristi Butler gruptan ayrıldı ve yerine Richard Oakes geldi. 1997 yılında yayınladıkları "Coming Up" albümü ile İngiltere listelerinde çok büyük bir başarı yakalayan grubun bu albümü aynı zamanda kariyerindeki 'dünya çapında en çok satan albümü oldu. "Head Music" ve "A New Morning" derken ayrılık haberleri gelen Suede, 2010 yılında yeniden bir araya gelme kararı aldı. Verdikleri konserlerin ardından tarihler 2013'ü gösterdiğinde hayranlarını "Bloodsports" albümü ile karşılayan Suede, böylece kariyerindeki 6. stüdyo albüme imza atmış oldu.

The Hives

2000’li yılların başında bir garaj rock grubu olarak ünlenen İsveçli ekip, müzik eleştirmenleri tarafından en iyi canlı rock gruplarından biri olarak gösterilmiş, müzik festivallerinin aranan ismi olmuştu. The Hives’ın başarısı "Hate to Say I Told You So" şarkısının da yer aldığı "Veni Vidi Vicious" albümü ile gelmiş, popüler medyanın her fırsatta kullandığı “Walk Idiot Walk” şarkısı ile artmıştı. En son "Lex Hives" (2012) albümünü yayınlayan The Hives, halen dünya çapındaki festivallerde boy gösterip, izleyicisini eğlendirmeye devam ediyor.

The Undertones

1975’te Kuzey İrlanda’da kurulan, punk rock tarihinin en mühim gruplarından The Undertones, zamanın ağır esen politik havasına rağmen, şarkı sözlerinde yeniyetmelik, ergen neslin endişeleri ve kalp meselelerinden bahsetmeyi tercih etmişti. "Teenage Kicks", "Here Comes the Summer", "You’ve Got My Number (Why Don’t You Use It?)" gibi basitçe zihin açan şarkıları ile bir çok gruba ilham kaynağı olan The Undertones, BBC’nin efsane DJ’i John Peel tarafından da alanen kayrılmıştır. 2000 yılında Q Dergisi’nin İngiliz halkına yaptırdığı ankette “En İyi 100 İngiliz Albüm” listesinde “The Undertones” uzunçalarıyla kendine yer bulan The Undertones’u canlı izlemek, müzik tarihinin hayli önemli bir dönemine şahitlik etmek gibi olacaktır.

Systema Solar

2006 yılında Kolombiya’nın Karayip Sahilleri kıyısında doğan müzikal – görsel kolektif Systema Solar ilk kez ülkemize geliyor. Kolombiya folk müziğini alıp Karayip tınılarıyla zenginleştiren Systema Solar, özellikle Savages filminin soundtrack albümünde de yer alan “Quien Es El Patron” şarkısıyla dünya çapında ün kazandı. Systema Solar farklı bir kültürün eğlencesini şehrimize getirecek. Siz de alana erken gelin, görülmeye değer sahne şovlarıyla neşelenen eğlenceli partilerini kaçırmayın.

Carl Barat 

Dikenli tarzı ve zeki sözleriyle Ingiltere’den çıkmış ve klasikler arasında yerini almış garage punk hareketi The Libertines kurucusu Carl Barat, renkli Dj Set performansıyla Eksen On Fair sahnesine çıkacak isimlerden biri.
Yorumlar