Ana içeriğe atla

İPTAL EDİLEN FESTİVALLER

Bugün peşisıra yapılan açıklamalarla Türkiye'nin heyecanla beklenen müzik festivalleri birer birer iptal edildi...

İptal edilen festivaller Efes Pilsen One Love ve Vodafone Istanbul Calling olurken, Avea Escape To Music festivalinin ise ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi..

İşte yapılan basın açıklamaları:


Efes Pilsen One Love Festivali ile ilgili Resmi Açıklama

Sektörümüzle ilgili, 11 Haziran 2013 günü Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren ve kamuoyu tarafından da yakından takip edilen yasayla, artık alkollü içecek markalarının her ne surette olursa olsun hiçbir etkinliğe ürünlerinin marka, amblem ya da işaretlerini kullanarak destek verememeleri nedeniyle, Efes Pilsen olarak bu yıl 20 - 21 - 22 Haziran tarihlerinde 12.’sini hayata geçirmeyi planladığımız ve bugün ülkemizin uluslararası boyut kazanmış sayılı festivallerinden biri olan Efes Pilsen One Love Festival’i gerçekleştiremiyoruz.

44 yıldır bu toprakların değerleri ve sevenlerinin destekleri ile büyüyen bir marka olarak, Türkiye’de müzik ve festival coşkusu ile özdeşleşmiş One Love Festival’in, Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve gelişen olaylardan ötürü toplumsal hassasiyetin çok üst düzeyde olduğu böyle bir dönemde yapılmasını uygun bulmamamız nedeniyle de, bu yıl farklı bir formatta ya da tarihte gerçekleştirilmemesi kararının alındığını belirtmek isteriz. 

Avea ‘Escape To Music Festivali’nden Erteleme Kararı! 
29 Haziran’da Küçükçiftlik Park’ta Gerçekleşmesi Planlanan Avea Escape To Musıc Festivali İleri Bir Tarihe Ertelenmiştir.
Türkiye'nin ve dünyanın en önemli sanatçılarını müzikseverlerle buluşturan Avea Escape to Music Festivali ileri bir tarihe ertelenmiştir. Yeni festival tarihi en kısa süre içerisinde açıklanacaktır. Satın alınan tüm biletler yeni festival tarihinde geçerli olacaktır. Detaylar bilgiler için  web sitemizi takip ediniz.

Vodafone İstanbul Calling kapsamında gerçekleşmesi planlanan ve aşağıda belirtilen etkinlikler Organizatör tarafından iptal edilmiştir.Organizatörün açıklaması aşağıdaki gibidir.

Vodafone İstanbul Calling Bilgilendirme Duyurusu

Ülkemizde yaşanan gelişmeler çerçevesinde, Pozitif Live tarafından Vodafone İstanbul Calling kapsamında gerçekleşmesi planlanan bazı etkinlikler iptal edilmiştir.  Konserlerin akıbetiyle ilgili bilgilendirme önümüzdeki günlerde yapılacaktır. İptal edilen etkinliklerin listesi altta yer almaktadır:

- Zaz: 15 Haziran Parkorman
- Indie Park: The National, Noah & The Whale, Emiliana Torrini: 23 Haziran Parkorman
- Bloc Party: 26 Haziran Parkorman
- Dance Day: The Prodigy, Basement Jaxx & Jaguar Skills: 29 Haziran Parkorman
- Alternative Park: Thirty Seconds to Mars, The Maccabees, !!!: 30 Haziran Parkorman
- Sigur Ros: 2 Temmuz Parkorman
- Urban & Hip-Hop Day: Snoop Dogg, CeeLo Green & Nas: 7 Temmuz Parkorman 

Tüm müzikseverlere hassasiyetleri ve konu ile ilgili destekleri için teşekkür ediyoruz.

Yorumlar