Ana içeriğe atla

Göçmen ve Mülteci Müzisyenler "Aynı Gökyüzü Altında" Buluşuyor!

 

Uzun zamandır konser ve festivalleri, ekranlardan izlemek durumunda kalıyoruz. Bu alanda yapılan her etkinlik yine de ayakta kalmamıza yardım ediyor ve geleceğe dair umutlarımızı korumamıza olanak sağlıyor.

Bu kez 27 Mart'ta, arkasında çok ciddi bir emek olan yeni bir festival bizi bekliyor: "Under The Same Sky".

Dünyanın değişik bölgelerinden festivale katılacak göçmen ve mülteci müzisyenler arasında Enzo İkah, Omar Alkilani, Wassim Mataoui, Tambi Cimuk, Aala Alkhatib, Mohammed Nadar Hamta, Qiam Ashoori, Hakan Kılman, Onur Uz, Suna Alan, Penny Waterhouse bulunuyor. Katılımcılar arasında, Ankara Anlaşması çerçevesinde İngiltere'ye göç eden ünlü sanatçı Sibel Tüzün de var.

Festivalin Türkiye'den konukları arasında ise Bilge Su, Ahmet Kenan Bilgiç, Evrim Demirel, Tuğrul Tülek, Güvenç Dağüstün, Peyk ve Gülinler gibi isimler var.

refugeenewsturkey.org, Mülteci ve Göçmenlerin Yerel Entegrasyonu Derneği (MÜGYED), Mavi Production ve Jan Consultancy ortaklığıyla hayata geçen festival'in sanat yönetmenliğini ise Ars Longa'dan Ali Sinan Çulhaoğlu üstleniyor. 

Festival, 27 Mart 2021 Cumartesi günü Türkiye saati ile 20.00’de (İngiltere saati ile 17.00) başlayacak. Türkçe ve İngilizce canlı sunumun yanı sıra katılan grupların mültecilik ve göçmenlik koşulları altında müzik yaşamlarını nasıl sürdürdüklerini anlatan üç dört dakikalık kliplere de yer verecek festival hakkındaki tüm detayları buradan takip edebilirsiniz.


Yorumlar