Ana içeriğe atla

ŞARKILARLA "BIG LITTLE LIES"


Big Little Lies'ın ilk bölümünü izlediğimde şöyle demiştim: "Michael Kiwanuka, Charles Bradley, Martha Wainwright, Agnes Obel ve PJ Harvey şarkıları duyabildiğin bir dizi ne kadar kötü olabilir ki, bir şans daha vereceğim." Gerçekten de ikinci bölümle beraber hem müzikleri, hem oyunculuklar ve yavaş yavaş izleyiciyi içine çeken senaryosu ile dizi favorilerim arasına girdi bile.


Bilmeyenler için kısaca bahsedelim, Big Little Lies, Liane Moriarty'nin aynı isimli kitabından uyarlama HBO yapımı bir mini dizi. 7.bölümle final yapacak dizinin son olarak 4.bölümü yayınlandı. Başrollerde Nicole Kidman, Reese Witherspoon ve Shailene Woodley gibi isimler var. 

Dizi Kaliforniya eyaletine bağlı Monterey kasabasında, devlet okulunun kutlama gecesinde işlenen bir cinayetle başlıyor. Kimin öldürüldüğünü görmüyoruz, ve okulun ilk gününe dönerek olay örgüsünün sakince işlenişine tanık oluyoruz. Senaryonun işlenişi açısından "The Slap" dizisine oldukça benzer bir akış söz konusu. 


Şimdi, enfes şarkı seçimleri ile de takdirimizi kazanan dizide duyduğumuz şarkıların bir kısmına kulak verelim:

Michael Kiwanuka - Cold Little Heart:Charles Bradley - Victim of Love:Martha Wainwright - Blood Mother Fucking Asshole:Janis Joplin - Call on Me:PJ Harvey - The Wind:Agnes Obel - September Song:Naomi Shelton & The Gospel Queens - What Have You Done:Leon Bridges - River:Brent Amaker and The Rodeo - Man in Charge (Tilson Remix)Fleetwood Mac - Dreams:The Boy Least Likely To - My Tiger My Heart:Neil Young - Harvest Moon:Alabama Shakes - This Feeling:Jefferson Airplane - White Rabbit:


Yorumlar