Ana içeriğe atla

SALON İKSV'DE YENİ SEZONDA KAÇIRILMAMASI GEREKEN 5 KONSER


Efendim, bir yaz mevsimini daha geride bırakmak üzereyiz..Yılın bu zamanlarında moralimizi yükseltecek haberler; İstanbul'un önde gelen konser mekanlarının açıkladıkları yeni sezon konserleri olur. Salon bu anlamda her sezon, programı heyecanla beklenen mekanlardan biri oldu ama bu kış gerçekten enfes isimlerle hepimizi hipnotize etmeyi başardılar. Üstelik bu listeye bir çok yeni isim de eklenmeyi bekliyor!

Salon'un yeni sezon için açıklanan konserlerinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz, ancak aşağıda sıraladığım 5 konseri sakın ola kaçırmayın derim, orada görüşürüz!

1. Battles / 24-25 Eylül

Salon'un açılış konserini Amerikalı deneysel rock grubu Battles yapıyor. "Enerji topları" olarak rahatlıkla tanımlayabileceğimiz trio son olarak geçtiğimiz sene içerisinde La Di Da Di isimli bir albüm yayınladı. Kışa merhaba derken iyi müzik eşliğinde dans etmek için birebir!


2. Jaakko Eino Kalevi / 8 Ekim

1984 doğumlu Finlandi'yalı müzisyen Kalevi'nin lo-fi ritmlerinde salınmak ve kuzeyden gelen tüm havayı içinize çekmek için harika fırsat. Şansımız varsa kar bile yağabilir!


3. The Veils / 19 Kasım

19 Kasım'da Salon bir efsaneyi ağırlıyor desek abartmış olmayız heralde. Kaotik sahne şovlarıyla nam salan Londralı grup, müzik kariyerlerinin 15. yılını kutluyor. Grubun vokali Finn Andrews'i yakın zamanda Twin Peaks'in yeni bölümlerinde de izleme fırsatı yakalayacağız. Yeni albümleri "Total Depravity" i yarın yayınlayacak olan grup Garanti Caz Yeşili sponsorluğunda sahnede olacak.


4. Oh Land / 29-30 Kasım

İstanbul izleyicisinin yakından tanıdığı bir isim Oh Land. Danimarkalı müzisyeni iptal olan Masstival'de dinleyemediği için üzülenler, 2 gecelik Salon performansını kaçırmasınlar. Konserler Garanti Caz Yeşili desteğiyle gerçekleşecek.


5. The Dears / 11 Şubat

Kanadalı efsane indie rock grubu The Dears bir kez daha İstanbul'da. Grubun en eski üyelerinden Natalia Yanchak ile şöyle de bir sohbetimiz olmuştu. Sadece 22 The Death of All The Romance için bile gidilir.Yorumlar